Jump to content

Garmin 721XS registrering


Mr.Melk

Recommended Posts

Tar sjansen å poste her selvom muligheten for hjelp er ganske liten tror jeg..

Problemstillingen er som følger, kjøpte for kort tid siden en brukt Garmin 721xs på finn.no,men får ikke registrert den på meg.

Den er allerede registrert på en tidligere eier, og det er ikke han jeg kjøpte den av. Og han jeg kjøpte den av sliter litt med å finne tilbake til vedkommende han igjen har kjøpt den av.

Den må altså avregistreres på Garmin kontoen den nå er registrert på før jeg kan registrer den på meg.

Dessverre så er det en del funksjoner som ikke kan brukes når jeg ikke har den i mitt navn, blant annet oppdateringer osv..

 

Dette er selvfølgelig noe jeg skulle tenkt på før jeg handlet men den gang ei..

Har vært i kontakt med Garmin support uten at de kunne hjelpe meg. Grunnet personvernopplysninger kunne de ikke gi meg kontakt opplysninger på vedkommende ei heller gi mine opplysninger til vedkommende. 

 

Så sjansen for at vedkommende er medlem her og leser dette er vel ganske liten,men jeg har ingenting å tape!

Om noen vet de har solgt en slik plotter eller kjenner noen som har gjort det,så gi meg gjerne beskjed.

Plotteren kjøpte jeg av kar i Tønsberg området,som igjen hadde kjøpt den tidligere i sommer..

 

Serie nr på plotteren begynner på 32D0131

 

Om ikke annet er det vel en liten påminnelse til alle der ute at man forsikrer seg om at elektronisk utstyr lar seg omregistrere og at man sletter det fra sitt eie ved salg.

Og skulle det finnes noen med forslag på løsning på problemet så ikke nøl med å ta kontakt!

 

 

Mvh Carl-Erik

Link to post
Furu skrev 38 minutter siden:

Aldri vært i akkurat samme situasjon men, Har du prøvd å fjerne .dat fila på minne kortet og tatt factory reset.. ?

Finner ingen DAT fil på minnekortet dessverre..:worry:

knerten67 skrev 36 minutter siden:

Ring Garmin så hjelper dei deg:smiley:

 

Får prøve å ringe Garmin imorgen, har kun hatt kontakt med de på mail enda. Selvom de virket ganske bestemte på at de ikke kunne hjelpe meg.

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...