
alfaalfa
Så langt er det fremvist to eksempler på batteridrevne lanterner. En som på ingen måte har rette vinkler, kan vise til rett rekkevidde, godkjennelse eller er egnet til formålet.
Men korrekt lanterneføring er dette ikke. Om man på seilbåten starter motoren. Men den ene er mye bedre enn den andre. Og det er mulig med Navlight å få til den "beste" av dårlige løsninger inennfor det man kan få til med batteridrevne lanterner.
At det må festes rett er nok også viktig.
Navisafe er et godkjent av USCG , og har korrekt rekkevidde med 2 NM på hvit 1 NM på de fargede og akter. Montert rett - en meget god løsning.
Så det er etter mitt skjønn den beste løsningen. Og jeg tror man ikke vil ha problemer med at noen kan påstå at dette skulle være et problem ift lovregler, slik at det er innenfor lovreglene i en praktisk situasjon.
-for det er slik mitt eksempel var ment å skulle vise at det slurves nok mye mer enn dette i mange tilfeller...
Lykke til med nattseilas og ta gjerne med en kraftig lykt!