Jump to content

Båttransport fra Middelhavet til Norge (nærmere Norge)


sirius

Recommended Posts

Uff dette lukter der høvdinge av. Der finnes flere norske transportører, som klarer en sånn oppgave.

Finn Eriksen: Firmaet som flyttede båten for batdilla: http://www.eriksenkran.no/

Transportsentralen i Oslo: http://www.transportsentralen.no/

T.O. Bull, Oslo: http://www.tobull.no/index.html

+ mange flere

 

Tar med et par danske også: Vamdrup Special Transport: http://www.vst.dk/

Bomholt Transport: http://www.bomholt.dk

Give Sværgods: http://www.svaergods.dk/

Hør eventuelt med impotøren av Bavaria, hvem som transpoterer båter for dem. De fleste Bavaria'er bliver jo leveret nord i Danmark. Lykke til, og hold oss gjerne oppdateret.

Redigert av Jensen_fra_Vest (see edit history)

Mvh. Jens Rytter.

 

Sjarkprosjektet er lagt på is (inntil videre)

Link to post

Hei Sirius - Jeg har sjekket dette litt selv, men motsatt vei. Det vil neppe være noen norske eller nordiske transportører som er konkuransedyktig på pris. Jeg vil ha sjekket med importører av franske båter i Norge. Noen av disse blir transporter til Danmark og utrustet der. De blir kjørt opp av erfarne og dyktige transportører.

 

Å transporter båten med bil fra Aten (Pireus?) vil sikkert bli nokså dyrt. Da vil jeg heller seil den til Sør Frankrike, enten selv eller leie en transportskipper, og frakte båten på bil derfra til Danmark.

Hører gjerne om hva du kommer fram til.

Link to post

Heisan,

 

En har da gjort noe liknende ... men fra nær Napoli til England ... Brukte Advanced Yachting, med Cristophe Allan som kontakt for sjøtransporten.

Veldig OK folk, og relativt rimelig ..... vurderte faktisk å ta båten rundt Spania og Portugal med dem, men diesel forbruk gjorde veitransport rimeligere....

 

Deretter tar du kontakt med Fairline, eller Peters (kan finne tel no hvis interessert) og sjekker en "returtransport", som sikkert er det rimeligste for deg. Fairline og Peters leverer båter ned til Europa gjennom hele vinteren, og er interessert å få last på bilen tilbake....

 

Kjøp deg ett nummer av MB&Y eller ett av de andre IPC bladene, og sjekk annonsene bak i bladet under båt transport.

Mvh, Alf ........Hekksjø ? .........Hvor ?

"The only time you have too much fuel is when you're on fire."

Link to post
  • 1 år senere...

Mener da at Kaftein ØL her på baatplassen nettopp har gjort denne øvelsen med en seilbåt fra middelhavet, han burda da sitte inne med noe komptanse på området

Tar forbehold om skrivefeil i alle mine innlegg, slik at de som utelukkende er opptatt av mine skrivefeil og meg som person kan kose seg med det de kan.. Mine innlegg er også basert på min mening og oppfatning omkring temaer både her på forumet og i samfunnet ellers, dette gjelder også om det ikke er tatt eksplisitt forbehold om det i selve innlegget.. :smiley:

 

Det er bare de som føler seg underlegne som er beskjedne - de dyktige fryder seg over det de har utført
Johann Wolfgang von Goethe 1749-1832

Link to post

Jeg importerte en 48 foter, 4,48 m bred. JEg brukte wandevettering og prislappen inkludert riggearbeid kom på ca. 50000 nok. Transporten gikk på ca. 3-4 dager fra slovenia til tyskland hvor jeg hentet båten. Synes det fungerte veldig fint og profesjonelt. Det er forøvig et firma som har spesialisert seg på båttransport. Båten min måtte visstnok ha politieskorte på store deler av transporten og følgebil hele veien. Jeg synes 50000 for denne jobben var helt greit. Alternativet hadde vært å ta seg fri fra jobb i minst 6 uker (=betydelig tap i arbeidsfortjeneste når jeg jobber med båt), og masse styr med mannskap osv. Så jeg er veldig glad jeg gikk for den løsningen. Det ble riktignok endel forsinkelser pga. div. papirarbeide som gjorde at jeg fikk båten ca. 6 uker for sent, og ikke fikk den hjem før i begynnelsen av juni. Hadde jeg visst at det ble så mye forsinkelser hadde jeg nok vurdert å ventet en måned til også tatt det som en fin sommerferie, men det er også et sjansespill mtp. av man ikke kjenner båten man skal reise avgårde med, dessuten synes jeg det er viktig at man må kunne ta det som en tur og ikke transportetappe. Da blir det fort stress.

Link to post

Har brukt Uwe Shriever til transport av båt fra Syd Europa til Danmark og kan virkelig anbefale dem. Prisforskjellen mellom transport til Nord Tyskland og Danmark var svært liten så vi valgte å få båten til Fredrikshavn der en marinaeier i Søsportshavnen ordnet med kranløft og klargjøring av båten.

 

De legger opp ruten slik at bruken av følgebil blir så liten som mulig.

MVH Chrian

Link to post

Jeg vurderte å importere en fra middelhavet for et par år siden. Var i kontant med mange spedisjonsfirmaer, men havnet på en spesiell (husker ikke helt navnet, men har de lagret på telefonlista mi. Er du interessert, send meg en IM i tilfelle). Mener at dette var et firma som kjørte mye export for Windy til middelhavet...og tomme tilbake. Ble rent så hyggelig pris for en 30 fots båt på 4 tonn den gangen (rundt 20-30.000 om jeg ikke husker helt feil).

Link to post
De fleste som transporterer båter i Norge bruker heller ikke følgebil på 3,35

 

Det er krav til følgebil på transporter på mere en 3 meter i Norge

og det skal være politi med på transporter på mere en 4 meter

Så de som kjører dette uten spekulerer i å slippe unna mulkt og gebyrer og underegraver de som er seriøse i denne bransjen :smash:

 Ha en flott dag på sjøen med gode venner

Laluna II på Marinetraffic via I-AIS

Link to post

Når jeg hentet gammelbåten i Gøteborg (bredde 3,5m) så kjørte jeg følgebil selv, ikke noe problem det.... Det er jo en relativt rimelig løsning det da.... og så undergraver en ikke de seriøse i bransjen :crazy:

Tar forbehold om skrivefeil i alle mine innlegg, slik at de som utelukkende er opptatt av mine skrivefeil og meg som person kan kose seg med det de kan.. Mine innlegg er også basert på min mening og oppfatning omkring temaer både her på forumet og i samfunnet ellers, dette gjelder også om det ikke er tatt eksplisitt forbehold om det i selve innlegget.. :smiley:

 

Det er bare de som føler seg underlegne som er beskjedne - de dyktige fryder seg over det de har utført
Johann Wolfgang von Goethe 1749-1832

Link to post
  • 1 måned senere...
Hei,

 

Jeg holder på med et båtkjøp fra Kroatia. Har leid dette firmaet til å seile den hjem for meg: http://www.skippersandcrew.com/

 

Det koster ca 5100 engelske pund + diesel. Inkluderer skipper og to mannskap. Skal avgi rapport etterhvert som prosjektet skrider fram.

 

Hei

Noe nytt i transportbransjen? Noe med ferske erfaring i biltransport av båter Middelhavet - Tyskland/Danmark?

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...