
valvolainen
Skal vi se. Startet viften uten varme idag, mens jeg skrudde opp panelet der varmeren bor. Viften stod og gikk i noen minutter, alt greit.
så fyrte jeg opp med varme, og underlig nok stod den og gikk i fem minutter. Etter fem minutter slo jeg over fra og sende all varmen ned i akterkabinen til og sende alt fremover.(y-ledd med spjeld). Da fortsatte den og gå i ytterligere fem minutter, hittil på full fart, før den nå har sakket ned til et litt mer bedagelig tempo, men fortsatt godt med varme. Har 90mm rør 50cm til t-ledd, derfra 1,5 m 90 mm ned i akterkabin og 2,5m 90mm fremover til uteområdet under kalesjen. Denne strupes i nok et y-ledd til 60mm til forpigg, bad og stikkabin.
Lurer på om dette kan være relatert til luftinntak? Har lagt et 150mm rør fra skrogsie frem til luftinntaket, men ikke koblet på. Det er ganske trangt i rommet der den står, og veldig lite høydeklaring til dollbord. (10cm)
disse bildene er naturligvis opp/ned.