
Teerex
Eika skrev On 28.3.2021 at 1.57:
Har tenkt på det noen ganger, men det hadde blitt svært mye greier. Bare siste uka så har jeg støpt og tatt gelcoat arbeid på 10 forskjellige båter og det er kansje ikke alle som hadde blitt like fornøyde hvis de kjente igjen båten sin i en sånn tråd
Siste 3-4ukene har jeg vel fått brukt opp 100kg polyester :) akuratt nå holder jeg på med hydroliften over, ombygging fra dobbel installasjon til singel i en sunseeker, bygger nytt akterspeil i en musling 430 som skal få 115hk, holder på med den ene katamaranen min også skal jeg se på en stor skade på en fjordling til uka. Var det noen som sa det var påskeferie nå snart? Trur ikke jeg merker noe til den ferien
Kanskje vi trenger et norsk tilsvar på Andy Miller fra Boatworks Today på Youtube
Han har lagt ut langt over 200 lærerike videoer om glassfiber og epoxyarbeid de siste 10 årene, som jeg begynte å se litt på for et par år siden.
Men fant ut at det ikke gikk an å bare se, så må nok prøve litt mere i praksis og ikke kun se på eksperter i aksjon.
Jeg er sånn dærre patreon, så jeg betaler noen få kroner i måneden for å få tilgang til de mere utfyllende videoene han legger ut til sine "patroner" innimellom.
Fun fact: Han tok en bachelor i psykologi og sosiologi før han fant ut at det var båtreparatør han ville bli
https://www.boatworkstoday.com/about/