
Lingefan
Havarita skrev for 11 timer siden:De prøver bare å rydde havna for fattigfolk. Rikfolk er mer kjøpesterke og legger igjen mere penger i byen. Kaiplass er jo et begrenset gode, så det gjelder å maksimere.?
Skulle tatt seg ut om man måtte dele havn med noen som ikke tar seg råd til 750,- for natta, selv med hornmusikk til betalingsautomaten. Litt klasse må man kunne forvente. ?
Hyggelig det
Har fint råd til det selv og tror de fleste med 40-50 foter har råd til det, men det er likevel ganske stor forskjellsbehandling. Med 100% dyrere pris setter jeg samtidig 100% mye høyere krav til fasiliteter. Jeg forlanger nå umiddelbar strøm, å slippe å ha noen utenpå og å kunne få service på bryggen når det er såpass økning. Hvis ikke jeg har alle de boksene tikket av ser jeg ikke nødvendigheten av å betale havneavgift. Dvs, heldigvis kan min båt beviselig være under 13 meter. Da kan jeg betale opptil 41 fot avgiften om jeg er fornøyd med servicen.