Jump to content

Edit History

Duvel

Duvel

Men for meg er det ikke aktuelt å kjøpe brukt, en Øien 530 med styrekonsoll langt fremme på styrbord side og sitte i halv åtte med 15 graders vinkel å kjøre båt aleine. Med skruefester i hytt og pine og et skrog som vitner mer om menneskers natur enn vi vil vite - og en motor som fritjof hermansen skrudde litt på og tenkte det måtte være en bra service for han hadde jo klart å skifte olje på hva det nå var og satt skruen på plass igjen med svensk øyemål... - nei takk, så da koker det ned til hva man har råd til - inkludert finansiering.

Det er lett å anbefale en båt til 500 tusen hvis det er årslønnen, men hvis man må nøye seg med en tredel og har hus og hage så blir det ikke så enkelt.

Duvel

Duvel

Men for meg er det ikke aktuelt å kjøpe brukt, en Øien 530 med styrekonsoll langt fremme på styrbord side og sitte i halv åtte med 15 graders vinkel å kjøre båt aleine. Med skruefester i hytt og pine og et skrog som vitner mer om menneskers natur enn vi vil vite - nei takk, så da koker det ned til hva man har råd til - inkludert finansiering.

Det er lett å anbefale en båt til 500 tusen hvis det er årslønnen, men hvis man må nøye seg med en tredel og har hus og hage så blir det ikke så enkelt.



×
×
  • Create New...