Jump to content

Små dagsturbåter - erfaring/tips? (Ryds/Quicksilver)


Atrox

Recommended Posts

Hei

Har i dag en 26 fot snekke, ikke det mest spennende for familiens tiåring som ønsker seg litt mer fart. 

Vi kommer til å selge snekka, og vurderer å kjøpe en liten dagsturbåt for en sesong eller to før vi evt. oppgraderer til noe større. Har blinka meg ut to typer som er interessante (skal ha båten på henger frem til snekka er borte, samt på vinteropplag etc):

 

Ryds 485 og Quicksilver 4/5xx. Disse kommer typisk med 40 til 60 hk. 

 

Har noen erfaring med de respektive? Har lest meg opp litt og ser det står en del om at spesielt Quicksilveren sliter med å komme opp i plan med en femtihester om du har fire personer ombord. Vi er tre i familien men greit å kunne ha med en kompis eller to til påsan.

 

Hvordan tåler disse sjø? Er vant til småbåt i samme størrelse men ikke med overbygg - dette gir jo mer tyngde og vindfang. Skal brukes i Oslofjorden, typisk øyhopping og innom severdigheter langs kysten.

 

Takknemlig for alle innspill rundt disse. Heller litt til Ryds`en selv, uten at jeg kan forklare helt hvorfor.

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...