
Bitteliten
Man må gjerne padle. Men å forvente at andre ikke lager bølger fordi man er ute og padler er ikke rimelig. Man bør også forstå at man er lite synlig i en kajakk.
5 knops grensa i Mossesundet er ikke veldig godt merket, kommer man fra Sør tenker nok mange at grensa opphører når man er ute av Kanalen. Og komme rman fra Nord og er midt i sundet er ikke skiltene enkle å se.
Jeg har trafikkert området i over 40 år. Både i egen båt og som mannskap og skipper på RS Har tilgode å se de ektremt farlige situasjonene. Men kunnskapen om Sjøveisreglene er ikke spesielt stor her heller nei ?
det er nok litt spesielt nå i år med alle nye båtførere som ikke har like mye erfaring som oss her inne
temaet er en gjenganger hver sommer. Som regel startet fra et medlem som opplever noe en ikke liker. Bare å bruke søk funksjonen, ta frem popcorn og lese til øyet blir sårt ? Kan være derfor @Lykken1 ikke får den store responsen fra de som har vært medlem her en stund.