
Pequod
Jeg går for en kombinasjon. Nå på veien nordover er det nesten utelukkende gjestehavner ettersom jeg har en del arbeidsøkter. På returen fra august av har jeg bare en 4-5 vakter, resten er ferie og avspasering, så da blir det nok mange flere uthavner på meg.
Men jeg er som kjent amputert og bruker protese, så balansen er ikke så god - så når jeg snakker om uthavner er det de mest tilrettelagte jeg tenker på, som gjerne har en enkel brygge jeg kan fortøye til. Er ikke så aktuelt for meg å klatre på svaberg når jeg er alene om bord.
I fjor hadde jeg flere slike overnattinger, som for eksempel på Uvår - helt herlig!
Men så bør jeg vel ta med at jeg som hovedregel unngår å dra på båtferie i fellesferien - overfylte gjestehavner er det verste jeg vet, så når jeg ankommer en gjestehavn er det stort sett greit med plasser og ganske rolig før og etter fellesferien..
Ligger nå i Florø - og her har det vært masse plass gjennom hele helgen.