Jump to content

Caterpillar med defekt termostathus


K.I.S.S.

Recommended Posts

det er en 89 modell caterpillar 3208 V8 på 375 hk. jeg skulle teste termostatene og var uheldig når jeg skulle tærse av termostathuset det kløvnet , er nå på utkikk etter et slik deksel ,er det noen som har en ide hvor jeg får tak i noe slikt.

Link to post
  • 2 år senere...
kurisa01@outlook skrev 1 time siden:

får ikke temperaturen på VDO instrumentet, det er testet og fungerer fint . lurer  på hvor termostaten sitter på motoren ? 

caterpillar 3208 v8  

Jeg ville ha sjekket kablingen og temperaturgiver som er montert i kjølekretsen oppe til høyre på motoren. Sjekk også at du har tilstrekkelig spenning i selve instrumentpanelet. Bruk IR termometer direkte på motoren for å verifisere temperatur.

 

Du må løsne og vippe ned varmeveksleren som er det store runde "røret" som ligger oppe på tvers foran på motoren for å komme til de to termostatene på denne motoren. Men som sagt over så ville jeg ha sjekket det elektriske grundig og verifisert temperaturen på motoren med IR termometer før du begynner med termostatene.

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...