
Windy37GM
BonDia skrev 59 minutter siden:...det er vel da det er størst belastning på drevet. Kommer ingenting i 6-7 knop, og heller ikke i plan. Må innrømme at drevet touchet bunn noen uker før jeg oppdaget vannet i kjølsvinet, men koblet ikke lekkasjen til dette før nå.
Noen tanker rundt løsning?
Den største belastningen er vel å dytte nesten 4 tonn bortover i 25 knop :-)
Det er jo en del steder det kan komme inn vann: Transom (der drevet henger), flaps gjennomføringer, undervannslys mm. Hvor mye utstyr har du som har hull igjennom skroget?
Sjøvannsfilteret sitt svarte lokk, det skal strammes ganske hardt. Men hvis det lekker så ser du saltutslag på dynamoen. Er den ren for salt?
En klassiker er styrehjelmgjennomføringen. På toppen av transom er det en fettnippel. Her skal det dyttes inn så mye fet at det tyter ut på utsiden. Og det skal gjøres hver høst FØR saltet tørker inn
mvh
Windy37GM