
Kenneth 81
Ganske kjapt etter motorstans så skiller VSR startbatteriet fra forbruksbatteriet. F.eks. så skiller vel BEP DVSR 140A, 12/24V batteriene 20 sek etter spenningen faller til 12,8V.
Og Index og X10an har selvfølgelig rett: med VSR lades begge bankene i utgangspunktet samtidig, ikke sekvensielt. (Jeg må slutte å kommentere sent på kvelden, midt i ferien... )
Men det er ett unntak: hvis startbatteriet er så kraftig utladet at ladespenningen ikke når minst 13,8V så vil releet stå åpent og KUN startbatteriet vil bli ladet frem til spenningen når 13,8V og forbruksbatteriet kobles inn det og.
Dette vil stort sett kun skje om startbatteriet er svakt eller om det veldig utladet pga mange startforsøk eller f.eks. ivrig thrusterbruk rett før motorstans.
Ulempen om man kobler lading til forbruksbatteriet er at om det er skikkelig utladet etter en langhelg i uthavn så kan det ta litt tid å nå 13,8V, særlig om forbruksbatteriet er veldig stort og dynamoen veldig liten.