
Vestlandssong
Brigg skrev 25 minutter siden:
Når du kjøper en 20 år gammel båt må du enten kunne skru, eller være villig til å lære det. I motsatt fall er det helt ny båt og motor som gjelder.
Takk for gode innspel. Det du skriv til slutt her er sjølvsagt veldig riktig. Eg er innstilt på å lære meg å gjere ein del ting sjølv, men desse tinga har eg ikkje vore borti endå. Vil berre presisere at eg på ingen måte er redd for å bli "skitten på fingrene". Du gav meg noko å tenke på no - kanskje eg bør gjere ein litt større innsats sjølv før eg konkluderer heilt her.
Det å vaske motor og motorrom for å lokalisere lekkasjer er jo i hvertfall lett. Kanskje kan eg klare å demontere varmeveksler og rense denne også. Har dog ingen stoppekran for vanninntaket på drevet, så då antar eg at båten/motoren må på land i såfall? Det er ikkje direkte enkel adkomst til den bakerste delen av motoren heller, så eg skjønner kvifor verkstaden ville ta motoren ut.