
Tom Rør
Vi ligger nå på Håøya, og årets tur har vel i prinsippet blitt avsluttet. Det er hverdagsbåtliv ut uka, og da blir det bading og grilling med venner, samt besøk av datter med minste barnebarn.
Hvis årets "langtur" skal evalueres, blir det vel vind og ikke mye varme som kjennetegner turen. Hvis vi kun hadde reist for varme og badeliv, hadde det vært en lite tilfredsstillende tur. Vi fikk sett mange fine steder og jeg kan krysse av disse på lista. Da kan jeg begynne å planlegge nye reisemål. Akkurat nå vet jeg ikke hvor eller hva vi skal gjøre neste år, men noe må det bli.
Noe spesifikt høydepunkt på årets tur blir vanskelig, men jeg likte Sylt. Fanø var også en liten perle. Limfjorden var også en positiv opplevelse, men jeg skulle ønske at været hadde vært litt bedre der, samt at vi hadde sluppet reparasjonen på maskinene. Når det gjelder vestsiden av Jylland fra Thyborøn til Esbjerg, tenker jeg at den trenger jeg ikke å gå hvis det ikke er en ren transport i godt vær.
Jeg får takke pent for at folk har gjort seg bryet med å følge oss, og ønske alle sammen en fortsatt god sommer.?