Jump to content

Tamd 74 oppgradering fra L til P


Mr_Bris

Recommended Posts

Kan desverre ikke hjelpe, har P versjon i båten, men stusser over denne forskjellen på 50hk. På delelister for dieselpumpe, injectorer, og turbo, så er det samme artikkel nr.

 

Ser fra ca 1200omd(hvor turbo begynner å trykke), så ligger P godt over L på Nm og HK kurve hele veien. 

Ser også L har max på 2500omd, mens P har 2600omd.

 

Vil tippe effektbegrensingen er i EDC styringen av maskin, hvor lurt det evt er å manipulere vil jeg ikke tørre begi meg ut på, tror ikke jeg ville gjort dette selv.

Hvis du har riktige propeller for båten i dag, må jo disse også byttes eller justeres for å utnytte ekstra kreftene, da vil dette etterhvert bli kostbart. 

 

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...