
Bjørn Løvjomås
Hei.
Får prøve seg på ei ny runde fra Vestlandet da. Kom brått på, men med gode værutsikter på kommende onsdag er det bare å gi gass.
Denne gangen er det en båttype jeg ikke har vært borti før. Riviera 925.
Det står en 2003 model kad 300 med meget brukbart vedlikehold, og et forholdsvis nytt drev bakpå. Så muligheten for at det kan gå bra er absolutt til stede. Onsdagen lover ca 3 til 6 ms vind fra Nord til Nordøst nedover Jæren. Medsjø er noe mer behagelig en motsjø. Så det kan bli bra. Får håpe at denne båten som ligger i @Zitt sin bakgård, kan nyte godt av hans gode trommesoloer.
Jeg drar til Bergen I morgen med 15.40 flyet fra Kjevik. Ankommer Flesland og blir hentet av gamle eier. Så vil tiden vise om det blir avgang på kvelden, eller om det blir tidlig onsdag morgen.
Bilde av aktuell båt, hentet fra finn annonse
Som vanlig, synes jeg det er hyggelig med BP i ryggen. Men muligens kan folket bli noe trøtt av alle turene?
Men uansett ønsker jeg meg selv God tur???