
Vittig
https://www.maritim.no/filter-drivstoff-17-502-02\. 159 kr. Er det noe å tenke på?. Jeg bytter mitt hvert år. Av og til er det unødvendig, og av og til er det nødvendig. I år fant jeg nesten 1dl vann fordelt på vannutskiller og dieselfilter:S. Reserve må man også ha. Jeg er forsåvidt så heldig at mitt dieselfilter er lett å bytte. 10 min jobb inkludert lufting.
Som Dieselfan påpeker så skal det ikke så mye til for å få vann, møkk og dieseldyr hvis du fyller på "feil" sted. Videre kan ting svikte. Pakning på fyllelokk til dieseltank fks.
Jeg er av den typen som ikke vil ha noe trøbbel i ferien og tar alle "møkkajobber" før sesongen for sikkerhets skyld. Vil ikke at tekniske problemer skal stjele verdifull ferietid.