Jump to content

Yamaha F25 GETL ujevn tomgang/dorgefart


larseer

Recommended Posts

Har en Yamaha F25 GETL som går veldig ujevt på tomgang. Noen her som har en formening om hvor jeg bør starte feilsøk?

 

Dette er en motor med elektronisk innsprøyting...

 

Har aldri kjørt på gammel/kondensert bensin. Den ujevne gangen er kun når jeg dorger. I fri ligger den på 800omdr.dette varierer (i fri) mellom 500 omdr til 850 omdr. Motoren går veldig opp og ned i turtall.

Setter jeg den i gir (forover) går den sporadisk/opp og ned mellom 700 og 1000 omdr.. opplever at båten "jukker" seg avgårde.

 

Dette er litt merkelig oppførsel for motoren går som et skudd hvis jeg akselererer utover dorgefart. Merker ikke noe ujevnheter i høyere hastigheter?

 

Har ikke vært slik før og har ikke hatt problemet før nå? Kom for ca 1 mnd siden. Noen tips til hvor jeg bør starte feilsøk?

 

Til info har motoren kun 60 timer på telleren...

 

 

 

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...