
Arne2
Har en 30 fot seilbåt med en Volvo Penta MD2030 som jeg synes er god som ny. Båten den står i er vel verken en skarpseiler eller en havseiler. Av og til så ser man veldig bra båter med litt for dårlig motor til salgs.
Skulle det være mulig å flytte den motoren som jeg har over i en annen båt? Hva skulle noe slikt komme til å koste, sånn rent anslagsvis?
Er det "noen" i distriktet rundt Stavanger som eventuelt kunne tenkes å gjøre en slik jobb for en overkommelig pris?
Skulle nok ha klart det selv, dersom jeg hadde min egen brygge, og mitt egent verksted og uendelig med tid, men slik er det jo ikke, så dette går nok langt ut over det som jeg kan klare på egen hånd.
Foreløpig så er det bare en strøtanke som har meldt seg hver gang jeg har sett en "kjempebåt med dårlig motor" til salgs.