Jump to content

Sleipner baugpropell vil ikke starte, mistenker automatisk sikring


Hedwig

Recommended Posts

Grunnet familieforøkelse har vi fått brukt båten lite i år. Når vi endelig skulle ut merket vi lav effekt fra baugpropell. (Sikkert groer)
Kjørte den i 20-30 sekunder for å se om det ble bedre (sikkert dumt gjort) og plutselig stoppet den. 
 

Vi har en «Sleipner automatic Main switch» og jeg hører lyd fra denne når vi forsøker å skru på. (Hører ett tikk)
Havnen vår er veldig trang, så her er gode råd litt dyre. Kan den være varm og slå seg selv på etter den får kjølt seg ned? Hvis ikke, hva annet kan gjøres?

Link to post

I motorbåten vår hadde vi en Sleipner SE-100. Etter en vanskelig tillegging med mye vind i en naturhavn, så sluttet den å virke. Jeg mistenkte at det var termosikringen som hadde slått ut, og bestilte ny fra Seatronic som de leverte til SeaSea i Strømstad. Men plutselig var den iorden igjen dagen etter en natt i naturhavna vi la til i.

Skipsplast 605 | Bavaria 300 Sport | Uttern D66 | Bavaria 28 SportBavaria 39 HT Sport + Grand RIB 380 | Grand RIB 650 Golden Line 200HK  | Bavaria 42 Vision

Link to post

Hadde i dag problemer med thrusteren. Testet batteri med multimeter og fant at spenningen var ok. Byttet deretter den 500a trege sikringen da den ved første øyekast så ut til å være gåen, men etter bytte så jeg at den var ok og båteier har nå en reserve. Byttet joysticken - som løste problemet. Den ble byttet fem år tidligere, så tydeligvis et svakt punkt på Sleipner en. Hele feilsøking og rettingen tok under 30 min - veldig enkelt.

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...