Jump to content

Transport av båt til Litauen


Rivrusk

Recommended Posts

Pass på at kjøper overtar båten i Norge. Dersom du leverer den med overtakelse i utlandet kan du fort komme i ansvar når det gjeldet mva, fortolling og annet. 

Viksund 340 St. Cruz: Tre-roms fritidsbolig med to terasser og fleksibel beliggenhet.

 

2009 - 0000: Viksund 340 St.Cruz Fly m/VP D6-370/HS80AE

2003 - 2009: Halco 29 Offshore Fly m/VP 41B/290DP

Link to post
  Brigg skrev On 27.6.2024 at 14.35:

Pass på at kjøper overtar båten i Norge. Dersom du leverer den med overtakelse i utlandet kan du fort komme i ansvar når det gjeldet mva, fortolling og annet. 

Vis hele sitatet  

Meget viktig!

Du må selge båten "as is/where is", dvs slik den fremtrer på salgstidspunktet og der hvor den ligger. Få det med i avtalen. Dersom ikke har du åpnet opp for en hel del ukjente faktorer med tilhørende mulige kostnader for din regning, inkl. mulige import skatter og avgifter.

Rolf

som trives best med Sommer, Sol og Sørland

"Seier venter den, som har alt i orden - held kalder man det. Nederlag er en absolutt følge for den, som har forsømt at ta de nødvendige forholdsregler i tide - uheld kaldes det" 

Roald Amundsen

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...