Jump to content

Eksisterer månedsvis båtforsikring?


Oberst Eriksen

Recommended Posts

Hei,

Jeg har nå vært igjennom x-antall forsikringskalkulatorer for å finne en båtforsikring til Den Gule Oberst Eriksen, som er på vannet en eller to måneder per år. Resten av året ligger den i naust. Jeg har større behov for å spare penger enn behov for å forsikre den mens den er på land. 

Har også forsøkt å søke i forumet men klarer ikke finne noe svar, er det noen av dere som vet om en forsikringstilbyder som tilbyr månedsvis forsikring? 

Link to post

Vet ikke når det gjelder båter, men tidligere var det i vært fall slik på motorsykler at man kunde si opp forsikring vintertid, men månedene var vektet forskjellig, slik at april til oktober kostet ca 80% av årstotalen. 

 

Edit: kom på at dette var i Sverige, vet ikke om det samme gjaldt i Norge.

Link to post
Oberst Eriksen skrev for 5 timer siden:

er det noen av dere som vet om en forsikringstilbyder som tilbyr månedsvis forsikring? 

Jeg bruker Gjensidige og der står det en oversikt over hvor mange prosent av årsregninga de ulike månedene står for, hvor de typiske båtmånedene er dyrest, av naturlige årsaker. Men jeg har forsikring hele året.

 

Om det er vanskelig å få forsikring bare de månedene folk bruker båten er det sikkert fordi et opplegg hvor folk skal starte og slutte forsikringene bare blir ekstra jobb og kostnad uten at det reduserer risikoen, så da er det greiere at alle har forsikring hele året enn at vi skal betale mer for å ha forsikring bare halve året.

Link to post

Tror alle de "vanlige" forsikringsselskapene har prosentvis kostnad per måned. Alle forsikringer kan vel sies opp med rimelig varsel. Det er vel greit å være forsikret mot brann og slikt på vinterstid også?

 

Om båten er så liten og rimelig at du ikke trenger å ha den forsikret vinterstid er det vel snakk om forsvinnende lite penger. Om det er en stor og dyr båt ville det vel være smart å være forsikret også i opplag. Små båter som brukes til fiske trenger vel strengt tatt ikke forsikring om man bruker vett. Det er jo ikke ansvar som i veitrafikken. Så hendelige uhell medfører vel normalt ikke ansvar for skade på andres båt/brygge. 

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...