Jump to content

FlowFuse Node-Red Dashboard 2.0 problemer


Swingswong

Recommended Posts

Jeg har satt opp Cerboen med node-red og det nye 2.0 dashbordet. Har vært fornøyd med design og funksjonalitet. 
Det har vært noen oppdateringer på paletten. Etter at jeg har oppdatert ser oppsettet rart ut. Jeg har bredde på 6 og instrumenter på 3x2. Disse har tidligere blitt vist ved siden av hverandre, men er nå under hverandre. Jeg har forsøkt å øke bredde fra 6 til 8, uten hell. Samme ved å redusere størrelsen på instrument. Det vises ok på pc og iPad, samt om jeg roterer telefonen horisontalt. Vertikalt kommer de under hverandre igjen. Dette fungerte på 1.8.1 versjonen, men ikke på de nyeste versjonene. Jeg har en gammel installasjon som jeg ikke har oppdatert paletten på og der vises det som det skal. Har forsøkt å kontakte flowfuse uten hell. Har noen erfaring rundt dette? Kanskje det kan være noe annet som er feil og ikke paletten som jeg tror

Link to post

Artig at det er andre som sysler med såpass nerdete greier ?

 

Det høres veldig ut som "plassproblemer". Jeg synes den skalerer fint dynamisk etter tilgjengelig plass, så kanskje de har endret litt spacing, marger og slikt som gjør at det som fikk plass tidligere, ikke gjør det nå lengre?

 

Men newbie her. Og bare fiksa et kjapt dashboard for enkel kontroll av paien.

Christian Rikardson

Hjemmesiden min

Link to post

Det kan høres ut som plassproblemer, ja. Jeg har bare så vidt begynt å bruke Dash 2.0 og ser at jeg mister alt for mye funksjonalitet i forhold til Dash 1.0 til at 2.0 kan ta over men så er jo 2.0 relativt ferskt og under intens utvikling.

 

NR Dashboard er kresen på skjermoppløsning/zoomlevel så prøv å leke litt med det. Mine skjermbilder er designet for 1920x1080 men vises riktig på telefonen om jeg zoomer sånn passe.

Mine kjøretøy pr i dag: "NittiNitti": -90 Land Rover 90, "Bimbo": -93 BMW R1100RS, "Helmut": -08 Knaus Sunliner 808

Grunnet intensiv sensur og shadowbanning har jeg forlatt Fakebook, Insta og Twitter for godt, dere finner meg på https://mewe.com/i/sveinhauge og Telegram

  • Mahatma Gandhi, 1869-1948: Vaksinasjon er en barbarisk praksis og en av de mest fatale av alle vrangforestillinger som er aktuelle i vår tid. Samvittighetsfulle motstandere av vaksinasjon bør om nødvendig stå alene mot hele verden for å forsvare sin overbevisning.
  • Barnevaksiner
Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...