Jump to content

Lensepumpe liten rib


Sommer2022

Recommended Posts

Er det noen som har tips til en liten lensepumpe som kan pumpe litt vann fra brønnen her og ut over akterspeilet?

 

Vurderer ganske enkelt bare en liten bit bensinslange med blære slik at slangestussen får tak i de siste dråpene i forsenkingen ved lensepluggen, men kanskje noen har en bedre ide?

 

image.png.2e3e4c1ca6f1e492e52778c161d7f139.pngassetstream.aspx?assetId=10867&mediaformatid=50137&destinationid=10016&lastmodified=19790101000000

Link to post

På den der skal du vel kunne åpne bunnpluggen i fart for å slippe ut siste rest?

 

ellers må du regne med å bruke et par timer med en bensinslange, der går ikke mange L/t gjennom en slik.. Kjøp heller noe beregnet for formålet, enten typen som brukes i kajakk, membranpumpe du fastmonterer eller elektrisk

Link to post

Øsekar.. (halvliter plastflaske med bunn skåret av på skrå er det jeg har ?). Eller åpne bunnplugg i fart. Men, motoren har jo eluttak. En bitteliten lensepumpe med innebygd sensor så er det bare å starte motoren? (Mulig det trengs en likeretter om det bare er lanterneuttak). 

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...