Jump to content

Mercruiser 2.8 med drev - bytte eksosslange mellom motor og drev!


bjoris

Recommended Posts

Jeg og sønnene mine har tatt på oss å fikse en båt som har blitt lite brukt noen år. Vi er ferdig med det meste, men jeg hadde lyst til å bytte denne gummislangen også siden den nok er fra motoren var ny for 19 år siden. 
 

Det er en Uttern D68 og det er ikke mulig å komme til fra siden på motor. Denne må derfor byttes ovenfra.

 

Jeg har ikke lyktes å finne no info om hvordan en bytter denne på YT eller Internett. Eneste jeg fikk tips om på ett Uttern forum var at en må ta av «albue-bendet» og at det skal være kurant. 
 

Er det noen her inne som har gjort det så er jeg veldig takknemlig for tips å råd rundt hva som faktisk må av, jeg syns det er vanskelig å se

IMG_6863.jpeg

IMG_6849.jpeg

Blogg:S/Y FRI -  (2008-2018: Hanse 350 - 2019: NB820 Sport og Bavaria B/One) 2020-: NB 870 Ardea D4-260 2012/2013 model

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...