Jump to content

Sepiktank, montert feil vei ift utløp?


_Bliss_

Recommended Posts

_Bliss_ skrev for 11 timer siden:

Lurer på om septiktanken er montert feil vei.

Her trenger du en klarsynt. hva er hva, opp / ned??

For meg ser dette ut som  toppen av en diesel tank  med fylleslange og lufting-

med en septikslange oppå.

Septik tank.

Innløp pleier å være på toppen av tanken. samme med avløp da med et sugerør ned til bunn  og en lufteslange.

 

Eller en frittfalltank med utløpet i bunn.

 

Her er de fleste varianter.  God appetitt

https://www.maritim.no/toalett-i-bat

 

image.png.4115fffdc325def8165f6e3617cb48fd.png

 

 

 

 

Kokekyndig maskinist kjent på kysten.

Link to post

Ser jeg har spammet med flere dårlige bilder her... skulle bare legge innn ett, men ser det ikke ble så forklarende. 

Det er den sorte tanken det er snakk om. Luftingen kommer ut i topp, innløp og utløp i siden/ bunn av tanken. Ser for meg at hvis den hadde blitt snudd på siden, ville luftingen kommet på øverts på siden og innløp øverts på siden.

Link to post
J-Å skrev for 6 timer siden:

Er det denne?  https://webshop.nettbaat.no/products/septiktank-plast-40liter

Ja, den blir jo litt utsatt for tilbakeslag hvis innløpet er nederst. Det kan være noe d.... hvis toalettskålen ligger lavere enn tanken.

Ser ut som det er den ja. Ja tenker også det er litt utsatt slik det er nå. Må se litt på høyde forskjell mellom tank og skål. Om feks joker ventil ryker så kan en vel i verste fall få innhold fra tanken i retur i skåla..

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...