Jump to content

Beneteau Antares 9 vs mf895 - forskjell størrelse og motortilt


Goodspeed

Recommended Posts

Ser litt på Antares 9 vs Merry fisher 895 (series 1).  
 

har lest og sett en del av forskjell på de to-primært spesielt skrog til Antares som gjør noe bedre i sjø. På papiret annonseres Antares som 30 foter, og veier noen 400 kg mer enn Merry fisher 895. Men flere tester angir mf895 som en mer romslig båt likevel. Noen som har erfaring fra begge vedr dette?

 

et annet punkt er at jeg har inntrykk av at A9 ikke får tiltet motorene (dobbelinstallasjon) helt ut av vannet. Men det kan man med mf895 tilsvarende motorisering. Stemmer dette?

Goodspeed

GH10, Draco 21DC, Ryds 600 GTS, Askeladden Beetle 645, Mørejet 30 m/ KAD43, Viksund 340 St. Cruz m/ D6-370,  Viksund 340 St. Cruz m/ D6-370 #2

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...