Jump to content

Simrad J3000x og NSS12 EVO2 NMEA0183 Sammenkobling


Alarm92

Recommended Posts

Hei! 

 

Ønsker å koble sammen min Simrad J3000x (AP45) og NSS12 EVO2 ved hjelp av NMEA0183 sånn at jeg kan auto tracke rute fra kartmaskin. 

 

Har utført sammenkoblingen, TX ut fra NSS og RX ingang1 på J3000x er koblet sammen (og motsatt også) og det lyser (blinker) i RX lys på autopilot etter at jeg koblet det sammen, så trur den mottar data. Når jeg velger NAV på autopilot får jeg bare varsel om at det ikke er GPS signal.

Det virker som kartmaskin sender ut signaler etter det jeg kan se på innstillingen, utgangshastighet fra NSS12 ER 1.1HZ HDG 6hz. 

 

På menyen til autopilot ser at jeg ikke har mulighet å velge inngang 1 under NMEA, kun inngang 2, men såvidt jeg kan se, er det bare 1 inngang. 

 

Noen som er flink på dette? 

 

Er jo ganske mange år mellom disse maskinene, kanskje d ikke går å få dem koblet ilag. 

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...