Jump to content

Suzuki DF 140, 2013 mod vil ikke gå på tomgang


Askeladden P66

Recommended Posts

Plutselig vil ikke motoren gå på tomgang. Hvis jeg har litt gass, går den uten problemer i det hele tatt. Selv på bare litt over 1000 omdreininger går det helt jevnt og fint - dette betyr at dårlig bensin, tett filter eller lignende kan utelukkes. Jeg har kjøpt diagnostiseringsverktøy, men det kom selvsagt med feil plugg, så det får jeg ikke testet nå. Noen som har vært borti lignende tidligere? 

Link to post

Jeg har forsøkt å rengjøre uten at det ble noe bedre. Jeg tviler litt på at det kan være skitt eller lignende som gjør dette. Hvis det hadde vært tilfelle ville den av og til gått på tomgang. Det virker å være noe elektronisk, siden den stanser med en gang den havner på tomgang. Jeg har googlet litt og det ser ut til at en resett av iac, kan være tilstrekkelig - har du noen erfaring med det, Hydra?

 

Link to post

Jeg hadde samme problemene på min Suzuki df 115 - 2013 modell. Gått ca 200 timer. (se mitt emne her på forum)

For å gjøre en lang historie kort; etter enn gjennomgang av motor hos Farvan (lokal serviceforhandler) ble det konstatert at ECU og all elektronikk var ødelagt. Motor var bare å kassere (ikke lønnsomt å reparere) Jeg fikk kr 30tusen som delemotor av en som driver å kjøper/selger motorer.

I Amerika kaller de dette for "Fried ECU" og det skal spesielt være modeller 115/140 fra 2012/13 som er utsatt.

Åja jeg kjøpte ny iac ventil.

HÅPER DETTE IKKE ER TILFELLE FOR DIN MOTOR. Håper inderlig det er noe annet med din motor. Lykke til videre.

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...