Jump to content

Hvem kan besikte en skøyte?


kevin.glover@imr.no

Recommended Posts

Hei,

 

Lurer på om jeg skal kjøpe en skøyte og i den forbindelse må ha en FAGMAN som kan besikte båten før evt. innkjøp. Vet folk hva dette koster (snakker om en 45-50fts skøyte) , eventuelt i stavanger området.

 

Hvor grundig kan de besikte med hensyn til råte, ødelagt spanter osv osv? Snakke vi om nesten totalt sikkerhet med treverket etter utsjekk eller bare en rimelig uforpliktene vudering?

 

Kongelig Norsk Båtforbundet eller en skikkelig båtbygger som kan sitt fag? Begge deler?

 

Skøyten vuderes gjørt om til passasjerbåt under begrenset passasjer befordring og i den forbindelse hadde det vært kjekt om den som ser på båten hadde i hvertfall noe peiling når det gjelder regler for slikt - da kunne de også si noe om båten trenger mye arbeid før den kan godkjennes eller den er nesten i mål med riktig sikkerhetsutstyr osv osv.

 

Hjelp.

 

Kevin

Link to post

Kanskje noen på denne linken kan være behjelpelige med fagmann? Ligger i alle fall i stavanger området.

 

http://www.engoyholmen.no/

 

Vi hadde fagmann med da vi kjøpte skøyten og angrer ikke på det. Hvorvidt du får vite "alt" kommer vel litt an på hvor mye som er synlig. Hvis det f eks er tett garnering innvendig så kan det være problem å se spant ol.

 

Du kan jo også prøve en annonse under vennetjenesten. Kanskje noen med kunnskaper om emnet her på BP har anledning til å være med deg.

Lykke til og husk bilder her inne når kjøpet er i orden :wink:

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...