Jump to content

Skage konverterer til Seilbåt


skage

Recommended Posts

Som noen fikk med seg så kjøpte vi "ny" Viksund 310 st cruz på nyåret, så har da helomvendingen skjedd, vi har solgt båten og nå vurderer en 39 Cruiser Bavaria. Ja de båtene som ALLE kjølene detter av.

Har seilet mye før men ville nå prøve en skikkelig vestlandsbåt, derfor kjøpte vi Viksunden, nydelig båt på alle måter, men vi føler den litt liten da vi er 4 stk og bruker båten primært som en hytte. Derfor er valget tatt og seilbåtkjøp er under planlegging. Båten er solgt og vi sonderer terrenget.

Link to post

Hentet vår nye Bavaria for 3 uker siden. Vil si jeg er impornert. En meget bra båt på alle måter.

Seiler veldig bra, fungerer optimalt innvendig som utvendig. Stor plass inne, og stor Cock-pit ute.

Vi har en Bav 42. Har kun fått prøvet den i mellom 10-22 sek vind. :lol: . Faktisk ikke fått prøvet

den i 4-8 sek ennå. VIKTIG: Ikke hør på de som ikke har hatt Bav før, eller som har seilt den før.

Mye rar synsing.

 

Kan anbefalles på det sterkeste. Se også på regattane rundt omkring. Mange klasseseire.

 

Lykke til fra en som også har konvertert fra motorbåt. :flag: ,

Vi sees!

Link to post

Lykke til. Jeg vurderte også Bavaria 39 en stund, men etter en lang runde i markedet ble det et annet merke. Ikke fordi det var noe galt med Bavaria, men fordi jeg likte en annen båt bedre. En veldig viktig faktor var riggen, og jeg måtte sjekke riggens høyde mot fri seilingshøyde i det farvannet jeg skal bruke båten mest de neste årene. Uansett, jeg hadde stor moro av å titte på så mange båtmerker som mulig før jeg bestemte meg, og mitt råd er å se deg grundig omkring.

 

Glem regattaegenskaper dersom det er en flytende hytte du er på jakt etter. Da er det viktigere å finne akkurat den båten du/dere virkelig liker.

Redigert av Sjøtummel (see edit history)
Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...