Jump to content

Egersund til Thyborø


Laholm

Recommended Posts

Dersom vær og føreforhold holder seg så bra som det ser ut nå, planlegger vi å gå fra Egersund til Thyborgø mandag 3.juli. Under optimale forhold marsjer vi i 20kn, men får vi følge er vi svært villige til å gå noe ned i fart.

 

Vi satser på å overnatte i Egersund og starte relativt tidlig på morgenen. Dersom det er noen båtplassiensere som skal samme veien er det alltid hyggelig med følge. Jeg kan kalles opp på LJ 5554 på VHF.

Laholm

Link to post
  • 2 uker senere...

Det ble ikke noen respons på denne, men turen gikk fint likevel. Avgang Egersund 0319, fra Svanholmene satte vi kurs direkte mot Thyborøn, og kl 1205 var vi vel fortøyd i Lemvig. I Lemvig fylte vi diesel, det var ikke mulig for oss å se måleren og det gikk nok mer diesel inn enn det tankmåleren indikerte. Lemvig havn er illeluktende med dårlige sanitære tilbud, men Lemvig marina litt lenger ute i fjorden fungerte utmerket.

 

Jeg har alltid hatt en aversjon mot Vesterhavet, men denne gangen gikk det greit.

Laholm

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...