Jump to content

Enormt med båter på Bryggen i Bergen i går. (OT?)


olpi

Recommended Posts

Var en tur i Bergen i går og så på livet. I tillegg til veldig mye folk grunnet at Rolling Stones skulle ha konsert på kvelden var bryggen full av båter. Nesten som man kunne gå tørrskodd over :lol:

Det var masse drømmebåter som man kunne beskue. Kan f.eks nevne at jeg så 4 stk Princess P65 (inkludert den vi møtte ved passering Sotra på vei hjem med hurtigbåten).

Utrolig at så mange båter var i byen selv om Stones sikkert lokket inn en del av dem.

 

Et par bilder (ikke så bra, men man kan vel se omfanget av båter?).

 

Posted Image

 

 

Posted Image

 

 

Passerte en Fairline 36 Turbo da vi dro inn til byen (rett etter Hufthamar). Var det Worse på tur i retning Bergen?

Link to post

Vi hadde planer om å ta båten innover og overnatte etter konserten, men sjekket webkamera før avgang og resultat ble landtransport til og fra konserten da havnen virket svært full.

 

Fantastisk konsert forresten til tross for regnet som etter hvert høljet ned, er vi i like god form og har like mye energi når vi har passert 60 skal vi være svært så fornøyde.

MVH Chrian

Link to post

Var nok lurt å bruke annet transportmiddel enn båt. Det var mange mindre båter (25-30 fot) som lå utpå og ikke fikk plass. De hadde vel ikke så lyst til å legge seg ytterst med 5-6 større båter innenfor (45 fot ++) :lol:

 

Uansett, det var masse fint å se på (Les: drømme om).

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...