Jump to content

BOBLER I OVERBYGG


Marton

Recommended Posts

Har kjøpt ny båt og med på kjøpet fikk jeg noen bobler/buler i overbyggning.

Boblene er samlet på et felt ca. 1 x 0,3 m. Bulene er på størrelse med en nagel ca. 0,5-1 mm høyde og står forholdvis tett, er knallhare og på baksiden virker det tørt og fint. Her er det ikke støpt noe inn i plasten og det er ikke noen skade i gelcoaten. Ka i heila vere kan dette vera. Har liten tro på osmose/plastpest. Båten er en 82 mod. (Spansk) Er det noen som har en teori  :smiley:

Link to post

Har kjøpt ny båt og med på kjøpet fikk jeg noen bobler/buler i overbyggning.

Boblene er samlet på et felt ca. 1 x 0,3 m. Bulene er på størrelse med en nagel ca. 0,5-1 mm høyde og står forholdvis tett, er knallhare og på baksiden virker det tørt og fint. Her er det ikke støpt noe inn i plasten og det er ikke noen skade i gelcoaten. Ka i heila vere kan dette vera. Har liten tro på osmose/plastpest. Båten er en 82 mod. (Spansk) Er det noen som har en teori

Prøver meg på noen ville gjetninger: Slurv under støping? Er dette det eneste stedet du finner fenomenet? Kan det ha vært montert/støpt noe der tidligere som er fjernet, og så er det bare lappet/overmalt på en kjapp måte uten at underlaget er gjort ordentlig plant igjen? Kan det ha vært en åpning som er tettet uten at det er altfor proffesjonelt utført? Det beste hadde vært om du kunne lastet opp et bilde. Et bilde sier mer enn tusen ord... :smiley:
Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...