Jump to content

Utenbords vedlikehold (olje/grease)


Tintin

Recommended Posts

1: I manualen til min Yamaha100 4-takt er service- og vedlikeholdsintervall beskrevet i tabellform, der det blir poengtert at "the maintainance cycle on these charts assume usage of 200 hours per year" og at "maintainance frequency should be adjusted according to usage conditions". I tabellen står det så at motorolje og gearolje skal byttes "every 100 hour (6 months)".

 

Motoren er i bruk jevnlig, men i praksis vil den ikke gå mer enn ca 100 timer per år. Er det slik at motorolje og gearolje faktisk må byttes hvert halvår, eller er dette noe som justeres på noe vis? Jeg spurte en mekaniker hos yamahaforhandleren og han sa at "det viktigste var at motoren fikk service en gang per år" :crazy: .

 

Hva er vanlig praksis?

 

2: Motoren har noen punkter som skal smøres inn med vannfast grease. Jeg lurer på om tilsvarende skal gjøres med styrestaget til båten (en buster XL).

Redigert av tjeh (see edit history)
Confirmation Bias - Hvis du mener du ser ting klart, har du ikke sett godt nok etter.
Link to post
  • 4 uker senere...

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...