Jump to content

mercruiser og bravo 1/hk og eksos


454 rinker

Recommended Posts

Hei

 

Jeg har en 24 rinker med 8,2 liter mercruiser og bravo 1 drev,har litt problemer med høy eksos lyd. Eksos kommer ut på hverside av båten + at noe går ut i drevet.

 

lurer på og sette inn lyddempere, men er litt usikker på hvor dette er best og kjøpe, er også veldig usikker på om disse kommer til og dempe lyden tilstreklig?

Kan all eksos kjøres ut i drevet?,

 

Har noen erfaring med dette.

 

Venter spent på og høre noen meninger :smiley::smiley:

Link to post

Nå kjenner ikke jeg til merc. derv, men på visse modeller av VP sine drev, er det problemer med å få nok eksos ut. Siden du i dag også har delt utgang, så ville jeg ha anbefalt deg å trekke all eksosen via akterspeilet over vannlinjen. Typiskt "raka rör" som vi sier Halden, men med lyddempere før akterspeilet. VP har et par solide dempere (vanndempere) som sitter mellom riser og utløp.

 

Ta en kikk på en av motorene til VP:

http://www.volvo.com/NR/rdonlyres/E595CA14..._DP_1989_en.pdf

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...