Jump to content

tips omkring kavitering


smuss

Recommended Posts

Hei! har fått nybåten. ørnvik/quicksilver 500 commander, med 2003 mod 60 hk mercury efi. Denne motoren er slik at ved overturtall går en alarm og motorens kraft blir redusert til jeg har tatt av gassen helt. da kan jeg igjen gi på å gi gass. får overturtall av og til når jeg kjører opp mot maks og er alene i båten. antar at dette har med kaviteringen å gjøre. hvilken propell bør jeg bytte til???++

Link to post
er den orginale propellen som står på. er ballistic ett godt alternativ? er det greit å prøve med det før jeg evt senker motoren? er det vanskelig å senke den?

 

Du kan lese av på din propell hvilken dia og stigning du har. Ballistic stål propell går for å være blandt de beste. Regner med at du har alu. eller kompositt i den originale du har i dag. Skal du prøve en stålpropell , må du ha en med større stigning ellers blir turtallet for høyt.

Du kan se på denne testen av stålpropeller: http://www.batmagasinet.no/baatweb/bm.nsf/...opell,_6edq8cr0

 

Anbefaler deg å få litt hjelp , hvis du skal heve eller senke motoren. Er vanligvis festet med 4 bolter gjennom akterspeilet.

På nyere Mercury motorer kan man skru inn et løfteøye på toppen av motoren, som gjør det lettere å håndtere dette.

Redigert av chagall (see edit history)
Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...