Jump to content

Noen som har hørt om Shanghai motorer?


knutza

Recommended Posts

Uten å vite noe som helst om kvaliteten på produktene, så slår det meg at motorene virker : enkle, solid bygget, skikkelig innsprøytning, og lite kraft tatt ut av mye volum. Ser nesten ut som disse DIESELmotorene kan gå uten STRØM ? :wink: Dette er jo oppskriften på den perfekte snekkemotor, dersom byggekvaliteten er ok.

 

Apr. vekten : naboen hadde en viksund 25 med ca 500 kg ballast i tillegg til sabben. Dersom noen mot formodning mener vekten har så stor betydning i et fortrengerskrog, kan man kanskje plukke ut litt ballast ? :confused:

Link to post

Sikkert helt OK motorer. Men hva skjer når man om 2-3 år trenger litt smådeler, og importør/forhandler er "long gone"? Privatimport fra Kina? Jeg tror heller jeg ville ha lagt til noen kroner for en mer kurant motor fra en kjent produsent!

"First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, then you win." - Mahatma Gandhi
Link to post

Du er inne på noe, Index. Det eneste var om en kunne få rede på hvilken motor disse er bygget på. Sansynligvis er dette forrige generasjon av fks. Mitsubishi eller en annen "Hiroshima-knallert", bygget på lisens i China. Hvis ja, vil jo deletilgang på en måte være sikret.

 

Husker for nogen år siden , kan det være på slutten av 70-tallet?, hadde Mercedes noen dieselmotorer som var gått ut på dato (ca 75 000 stk) .

Disse ble bla. solgt til spanske Sabre....... :smiley:

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...