Jump to content

Viksund v.s. Sea Ray


Karavoli

Recommended Posts

Ville nok gått for det gode, staute norske, altså Viksund. Viksundmodellen du snakker om er for meg tidløs. Flott innredning, noe også Sea Rayen har, men blir noe overgått av Viksund, synes jeg. Utseendemessig fremstår også Viksunden best, Sea Rayen blir liksom litt for amerikansk. Men det pålitelige norske hos Viksund synes jeg er verd å ta mest hensyn til.

 

Lykke til med valget! :smiley:

Link to post

Jeg hadde nok valgt Sea Rayen, det er en betydelg penere baat etter mitt syn, Viksung 1000 synes jeg er mindre pen med sine noe merkelige vinduer... og kavliteten er meget bra... Men jeg er vel innhabil i saken siden jeg har hatt en SeaRay Sedan Bridge, dog 300 utgaven

 

Er klar over at jeg vil moete noe motstand for min kritikk av "norsk kvalitet"..

Tar forbehold om skrivefeil i alle mine innlegg, slik at de som utelukkende er opptatt av mine skrivefeil og meg som person kan kose seg med det de kan.. Mine innlegg er også basert på min mening og oppfatning omkring temaer både her på forumet og i samfunnet ellers, dette gjelder også om det ikke er tatt eksplisitt forbehold om det i selve innlegget.. :smiley:

 

Det er bare de som føler seg underlegne som er beskjedne - de dyktige fryder seg over det de har utført
Johann Wolfgang von Goethe 1749-1832

Link to post

Min personlige oppfatning av Viksund 1000 Alfa er at dette aldri ble noe populær og jeg tror du må regne med at denne er ganske så vanskeligsolgt... Men det er nok mye båt for pengene og at den ikke ble populær henger nok sammen med lanseringstidspunkt på slutten av 80-tallet og et noe spesielt design og planløsning.

Redigert av bjoris (see edit history)

Blogg:S/Y FRI -  (2008-2018: Hanse 350 - 2019: NB820 Sport og Bavaria B/One) 2020-: NB 870 Ardea D4-260 2012/2013 model

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...