Jump to content

linefiske tips og triks


terje81

Recommended Posts

  • 1 måned senere...
  • 5 år senere...

Jeg setter litt kveitvad eller kveiteline som fritidsfiske. Sager hakk i myrerstamp og henge krokene der. Da er det bare å egne uten å dra om lina og det er greit å sette manuelt. Legger en lina med agn i stampen med avispapir imellom er det bare å kjøre lina ut om en har noe å sette over på hekke, men da må en egne over i anna stamp først.

Nå er det på moten med clips på forsyna( fortommen ) så en kan ha disse løse, ferdiegna og klipse på hovedlina ved setting. Men jeg har problemer med å se noen særlig fordel med dette, noen her som ser fordelen og har funnet en lur metode med sånne clipsliner?

Link to post
  • 8 år senere...

Dobbelt flaggstikk, med et innstikk. Har også brukt pålestikk (med innstikk) hvis det er 3 ender som skal sammen.. men oftest har jeg spleist inn en egen ende for loddet, så det går mest i dobbelt flaggstikk. Men alt som skal under vann skal ha innstikk, var det noen som sa en gang.

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...