Jump to content

Hvorfor er seilere så negative til motorbåter?


Roggen

Recommended Posts

Jeg har passert mange slike regattaer med barn, spesielt aktive er de sør-øst for Husøy ved Tønsberg. Har aldri opplevd å bli "oppbragt" av noen vaktbåt.

Velger å tro at dette har med at jeg faktisk har den absolutte respekt for at disse ungene skal få en positiv opplevelse på sjøen og at jeg ikke lager noen unfair konkuranse for dem.

Morro å se på dem også, ivrige som fy... Så får heller regler være regler. Jeg har tid til å vente til til feltet har passert ved lange baner eller gå rundt hele banen om den er kort.

Medlem av: KNBF - RS - Holmestrand Båtforening - Holmen Motorbåtforening - Norsk Trawler Klubb - Clipper Klubben

Båthistorikk fra 1975: Pioner 11(med rør-ramme) - 3hk Evinrude Yachtwin / 1979 Pioner 8 - 4 hk Johnson / 1983 With 300 Dromedille - 35hk Evinrude / 1979 Viksund 27 Columbi - Yanmar 3QM30 30hk / 1977 Marex 23 DC - Mercruiser 319D 180hk / 2005 Askeladden 525 Excel - Mariner 90 2-takt / 1987 Fjord 880 AC - FordSabb 2728T / 2011 Clipper 36 Sedan - Cummins QSB 5.9 230hk.

Link to post

Personlig er jeg svær positiv til denne type vannaktivitet for barn.

I en jolleregatter er en ansvarlig for en mest mulig rettferdig konkuranse, noe det ikke blir dersom båter beveger seg fritt på baneområdet. Som jeg sa tidligere er det aksept for at publikum ikke tråkker rundt på en fotballbane under en kamp :wink: Regattaarangørene har også et ansvar for barnas sikkerhet noe som båttrafikk heller ikke fremmer.

Jeg konstantere at det er betydelig uvitenhet i flere av innleggene rundet dette. Derfor lurer jeg virkelig på om de som har ansvar for båtopplæring ikke tar opp dette temaet, eller er det en generell kunnskapsmangel hos båtfolk (går ut fra fortrinnsvis motorbåtførere)?

Jeg vil vel foreslå at en prøver å lese seg opp på dette, slik at de som prisverdig tar seg av barns aktivitet på vannet kan gjøre det på en trygg måte.

Link to post
Personlig er jeg svær positiv til denne type vannaktivitet for barn.

Det er vel de fleste! Jeg også!

I en jolleregatter er en ansvarlig for en mest mulig rettferdig konkuranse, noe det ikke blir dersom båter beveger seg fritt på baneområdet. Som jeg sa tidligere er det aksept for at publikum ikke tråkker rundt på en fotballbane under en kamp

Forskjellen er at fotballbanen er et område som er anskaffet og anlagt for formålet fotball (eller annen idrett som passer der), og eies av noen. Havet, derimot, er ikke noens private grunn (joda, unntak finnes, men de unntaka var ikke relevante her)

Men ta for all del hensyn til slike regattaer om det er mulig.

Jan, Hvaler. Båter: 1977-2016 kano; 1987-1994 Nidelv 24; 1994-2009 Hvalerskøyte 29'; 2008 -- Winga Princess; 2016 -- kajakk

Link to post

Jeg må si jeg syns tonen i denne tråden har vært svært så sivilisert, tittelen på emnet tatt i betraktning.

Jeg mener,... hvordan ville motorbåtfolket reagere om noen hadde startet en tråd med tittelen "Hvorfor slår motorbåtfolket konene sine?" :wflag::saint::rolleyes:

Et fyselig, humsk, hyrlig, smakelig, forskamma og behøvla tyske

med fattelig mange bønhørlige lemper. Bruker kun kvemsord på BP!

Link to post

Å det finnes ikke så mange seilbåter uten motor på sjøen og de fleste benytter den hyppig, så "knepp att" Framtia.

Medlem av: KNBF - RS - Holmestrand Båtforening - Holmen Motorbåtforening - Norsk Trawler Klubb - Clipper Klubben

Båthistorikk fra 1975: Pioner 11(med rør-ramme) - 3hk Evinrude Yachtwin / 1979 Pioner 8 - 4 hk Johnson / 1983 With 300 Dromedille - 35hk Evinrude / 1979 Viksund 27 Columbi - Yanmar 3QM30 30hk / 1977 Marex 23 DC - Mercruiser 319D 180hk / 2005 Askeladden 525 Excel - Mariner 90 2-takt / 1987 Fjord 880 AC - FordSabb 2728T / 2011 Clipper 36 Sedan - Cummins QSB 5.9 230hk.

Link to post

Flere vaktbåter må til slik at noen befinner seg i ytterkant av banen og således kunne gjøre oss dødelige oppmerksom på hva som foregår bak neste holme eller i sundet vi har kursen for. Det er ikke alltid en bare kan bakke/stoppe opp på kort varsel. En må selv ta hensyn til vær og vindretningen, samt strømforholdene. En ønsker jo ikke å gå ned med egen båt. Situasjoner oppstår der hvor en er "ukjent" med hva som foregår. Ikke alltid en hører på nyhetene eller leser aviser. Og da kan en lett komme ut for overraskelser / regattaer og havner mitt i suppa. Gandsfjord nevner faste regattabaner i Stavanger område. Får bare håpe disse områdene er avmerket i kartene en har med seg.

 

Ellers styrer jeg unna regattaer - særlig jollene - dersom dette lar seg gjøre uten fare for egen skute. Men har mange ganger tenkt over at regattaene kunne ha gått av uforutsette overraskelser med kryssende trafikk. For dette er jo også en del av regattabanen...

The old don't have to worry about avoiding temptation. When you're old temptation avoids you.

Link to post

I min tidligere hjemmehavn var det i en årrekke en utfordring å planlegge båttur på en av de mest attraktive søndagene på ettersommeren, nettopp pga en regatta. Regattabanen var lagt slik at det ikke var mulig å komme gå utenom, og skulle man dra fra havna måtte det skje relativt tidlig på dagen. Jeg kan garantere at det ikke var mye diplomati blant de vaktene som stoppet oss, da vi en uheldig formiddag forsøkte å krysse den tomme regattabanen for å komme oss tilbake til hjemmehavnen der bleier og babymat til førstefødte var gjenglemt i barnevognen på brygga.

 

Når motorbåtfolk sutrer over å måtte kjøre rundt et reggataområde med barn i optimistjolle, kunne de gjerne prøve 3-4 timer med et hylende barn, ventene på at forvokstebarn i en litt annen alder, men med desto større mårndu-faktor skulle bli ferdig med å legge beslag på fjorden med offshorebåter hvis db nivå og frekvensområde ikke akkurat er egnet til å få et lite barn til å bli rolig av...

 

Hang ikke akkurat med hode da "Oslo Boat Race" noen sesonger senere måtte innstilles... (men nå ber jeg vel om juling fra "fjordploggeriljaen" her :giggle: )

Link to post

Vist det var til meg pettersand kan jeg bare svare at det ikke alltid er så enkelt å se gjennom holmer og fjell - jeg prøver, men får det liksom ikke til. Og de som legger jollebanen bak disse holmene bør vel kunne ta i betraktning at noen har kursen mellom disse holmene / øyene og derfor sette ut flere vaktbåter. Har opplevd dette et par ganger i årenes løp og det er ikke hyggelig å komme ut for da du plutselig befinner deg med kurs rett i feltet og ingen retrett er mulig.

The old don't have to worry about avoiding temptation. When you're old temptation avoids you.

Link to post
Å det finnes ikke så mange seilbåter uten motor på sjøen og de fleste benytter den hyppig, så "knepp att" Framtia.

 

Jeg skjønner hva du mener selv om jeg ikke er en av dem. I sommer har jeg forundret meg over masseproduserte store billige "seilbåter" som går for motor i medvind saktere enn hva de hadde gjort ved å rulle ut fokka, slippe bråket, spare penger og til og med gjort en knop mere...

 

Hva med slike arrangementer som f.eks offshore race i Arendal da? Store deler av området sperres av.

 

Jeg tror 99% av folket synes det er gøy med slike arrangement!

.

Link to post

Vet at du gjerne ruller`n ut da Moose :lol:

 

Leste forresten med stor interesse tråden om turen din.

(Sees på SOL når sesongen er over)

Medlem av: KNBF - RS - Holmestrand Båtforening - Holmen Motorbåtforening - Norsk Trawler Klubb - Clipper Klubben

Båthistorikk fra 1975: Pioner 11(med rør-ramme) - 3hk Evinrude Yachtwin / 1979 Pioner 8 - 4 hk Johnson / 1983 With 300 Dromedille - 35hk Evinrude / 1979 Viksund 27 Columbi - Yanmar 3QM30 30hk / 1977 Marex 23 DC - Mercruiser 319D 180hk / 2005 Askeladden 525 Excel - Mariner 90 2-takt / 1987 Fjord 880 AC - FordSabb 2728T / 2011 Clipper 36 Sedan - Cummins QSB 5.9 230hk.

Link to post

Strangt tatt burde vel denne tråden hete hvorfor motobåter er så negativ til seilregatta for barn... for det er som er sakens kjerne.. En motobårtfører har presset seg frem blant mange små barn som seiler ragatta på en liten bit av fjorden og motbåtmannen blir snurt fordi han ble tilsnakket .... "Hvorfor får ikke jeg lov nårt han fikk lov" mentalitet er det som morbåtmanne utviser her, og denne mentaliteten underbygges jo av motobåtmennene her på forumet... De aller fleste som er voksne ansvarfulle menneskere oppfører seg ikke slik.. De respekterer at ungene hygger seg med å seile regatta uten å presse seg gjennom feltet med små joller i 7 knop..

Tar forbehold om skrivefeil i alle mine innlegg, slik at de som utelukkende er opptatt av mine skrivefeil og meg som person kan kose seg med det de kan.. Mine innlegg er også basert på min mening og oppfatning omkring temaer både her på forumet og i samfunnet ellers, dette gjelder også om det ikke er tatt eksplisitt forbehold om det i selve innlegget.. :smiley:

 

Det er bare de som føler seg underlegne som er beskjedne - de dyktige fryder seg over det de har utført
Johann Wolfgang von Goethe 1749-1832

Link to post

Har vært vaktbåt under kajakkløp, på alle båthavnene i området var det hengt opp tydelige skilt med info om løpet.

Det var informert om at det kom til å være vaktbåter med røde flagg og at kajakkene var av racertype dvs tåler lite sjø.

I området løpet er det også max5knop. Var også annonsert i dagspressen.

 

Nesten alle var flinke og viste hensyn de som ikke gjorde det ble tilsnakket og bedt om å roe farten.

Men det er alltid noen som ikke vil høre eller vise hensyn og det var det jo og her og da, stor hvit båt med mann på 50+ ... ble stoppet og bedt om å roe farten.

Svaret ble: Kjører på sakte fart eg! Har altid kjørt sånn her.

8-9knop med 45fot Pri.......... lager nesten ikke hekkbølger da sa idioten :crazy:

 

Da var det veldig kjekt å kunne rope etter politibåten på sambandet :D

Fører ble så stoppet og annmeldt på stedet av politibåten 500meter fra meg.

Så det er lurt å følge vaktbåters beskjed!

Link to post
Strangt tatt burde vel denne tråden hete hvorfor motobåter er så negativ til seilregatta for barn... for det er som er sakens kjerne..

 

Nei.

Trådstarter hadde en opplevelse som tilfeldigvis gjaldt en jolleregatta for barn.

Selv har jeg oppfattet sakens kjerne som dette spørsmålet, i samme innlegg:

 

Kan en seilforening "stenge" hele fjorden ved å markere med noen bøyer og kreve at man går rundt banen? Jeg mener jeg kan gå gjennom hvis jeg viser aktsomhet ovenfor de som seiler, dvs. std. vikepliksregler.

 

Hva sier dere? :confused:

 

Jeg er enig!

Redigert av Ruby (see edit history)
Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...