Jump to content

Stålpropell hvor det står 21-M. Hva betyr dette?


Merlis

Recommended Posts

Hei!

 

Som tittelen sier, så har jeg en stålpropell hvor det står 21-M på. Denne forårsaker at motoren drar på altfor høyt turtall, så jeg er ute etter å finne en propell som passer bedre til denne motoren/båten. Motoren oppnår et turtall på 6000 rpm nå, mens den bare skal oppnå 4600 rpm.

Men 21 går jeg ut i fra at er tommer, mens M'en skjønner jeg ikke hva er?

 

Håper noen kan hjelpe meg.

 

Mvh

 

Jonas

Link to post

En yamaha propell? =P Såpass ja =P Den passer ikke helt med turtallet motoren skal ha for å si det sånn =P Motoren er en Mercruiser 3.7 liter på 170 hk og båten er en Draco 1800 DC =)

 

Propeller skjønner jeg ikke mye av =S Men tusen takk for hjelpen! =) Godt at noen kunne svare meg på det, for da veit jeg i allefall hvordan propell som satt på den =)

 

Mvh

 

Jonas

Link to post

vet du hva slags drev og utveksling du har?

 

Forresten, noen anelse om hva du får av fart?

 

Kan også være at turtelleren viser feil...

Redigert av ivar (see edit history)

Lurøy / Svalbard. Båter: Gromling 15/60 Yamaha / Wesling 490 m/80 Yamaha / Yamarin 5940 m/ F115 Yamaha / Achilles LS4 (RIP) Aquaquick MS265 West Commando 270 m/ 4hk Yamaha

Link to post
  • 3 uker senere...

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...