Jump to content

Bjarne Aas


SeaMaster175

Recommended Posts

Hei!

 

Er det noen som vet mer om båtbyggeren Bjarne Aasenn det som står på vår hjemmeside? Han konstruerte :yesnod: IOD (International One Design) båtene, som var en kjempesuksess. Vi har nemlig en snekke som også ble bygd av han, men så ønsker vi litt mer info slik at vi kan legge det ut på hjemmesiden vår, og for å vite mer om historien til båten.

 

mvh

Jonhei

Link to post

Ta deg en tur på Isegran (Fredrikstad), hvor Bjarne Aas bygde båtene sine. Der er det et museum.  :yesnod:

 

....ellers så er jo Internett et sted å begynne...... :smiley:

Medlem i Søndre Kråkerøy Båtforening og "Vraktangen Dram- og Lutefisklag"

Påstand: Isskrape er også båtutstyr! :o)

HADDE tresjark og Sabb 10hk G-modell fra 1990 MED HERLIG LYD! - Har nå konvertert til PLAST! Tromøy 23 m Sabb 2H fra 1975

Walter's HJEMMESIDE ><((((º>

Link to post

Hei jonhei  :yesnod:

Bjarne Aas konstruerte hele 14 redningsskøyter mellom 1932 og 1940. I Redningsselskapets jubileumsbok "Hundre år med redningsskøyta" av Bjørn Foss (Grøndahl Dreyer 1994) finner du en bred omtale av Bjarne Aas og hans bakgrunn. Ingvar i NSSR er sikkert behjelpelig med å skaffe deg boken hvis du ikke får tak i den på annen måte. Jeg kan eventuelt kopiere sidene til deg, men det blir jo ikke helt det samme.

Hilsen Syvert  :flag:

knbf.no For et bedre båtliv for alle"
Link to post
  • 2 uker senere...

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...