Jump to content

MEC magnetisk rensing, lavere forbruk?


sofa

Recommended Posts

En kompis i Spania har magnet på gasstilførsel til varmtvannsbereder. Før måtte hann rense sot hvert år men i dag har den gått i 3 år uten soting.

Han mener magnet skal monteres så nærme forbruker som mulig.

Jeg har en liten til min lille Eber D2 og nå er første driftsåret uten problemer med den. De er litt kort periode til å kunne se noe om de og kanskje innbilder jeg meg den betre.

 

Har dun noen små magneter som passer til dieselvarmere, Lars H ?

Link to post

Nix, det settet jeg har er blåmerket og er for dieselmotorer fra 6 til 12 liter. Hvordan det blir å bruke disse

på mindre motorer eller varmere vet jeg ikke. De gjør vel like lite nytte der som ellers, - he he.

 

mec1.png

 

Lars H. :smiley:

Lars H. Helgesen, "Kapteinen" på Trudelutt (Saga27) med hjemmehavn i Son, Oslofjorden

Nettsteder jeg drifter: trudelutt.com oljepionerene.no Skipshunden vår

Som Paschuan i Soten sa på 1920-tallet: Ja, inte är jag mätt, men törstig är jag.

Link to post

Det aner jeg ikke noe om. Jeg vant det blå settet på Hortentreffet for mange år siden, men har aldri montert det. Her er det som står på papirene om leverandøren:

 

mec2.png

 

Lars H.

Lars H. Helgesen, "Kapteinen" på Trudelutt (Saga27) med hjemmehavn i Son, Oslofjorden

Nettsteder jeg drifter: trudelutt.com oljepionerene.no Skipshunden vår

Som Paschuan i Soten sa på 1920-tallet: Ja, inte är jag mätt, men törstig är jag.

Link to post

Prinsipp bak magnet er at den bryter ned molekyl i diesel og den skal brenne betre. De nytter ikke å montere den på dieselslange mellom tank og pumpe der molekyl endrer seg på ny. Hvis den skal virke bør den være så nærme forbrenningen og mulig er.

Volvo har brukt en del tid til forskning og utstyr dem leverer skal monteres på hoved tilførsel. Målinger viser betre forbrenning etter diesel har passert magnet men i praksis har de ikke blitt betre. Kan være dette med avstander å gjøre.

Selv har jeg ikke brukbar erfaring men dette er en teori som kan godt være riktig.

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...