Jump to content

Kjøleopplegg defekt. Perkins 4.108


M/S Bastard

Recommended Posts

hei

Klarer ikke å se hvor det er. Hvis det er på kappen rundt eksosen må du enten ha ny eller legge tørr eksos. Hvis det er en stuss som hører til motorens orginale kjøleanlegg så var denne motoren i bruk på mange hjulbrøyter - de orange gravemaskinene uten belter som står forlatt bak mange gamle låver.

Prøv å finne en slik og "stjele" deler av i tilfelle. Der kan du finne komplett glødesystem mm i tillegg, og det er ofte helt ok deler selv om maskinene har stått i mange år.

 

Mons

Mons

Link to post

Kanskje grunnen til at det har vært brukt et rør som rustet var at det var bedre at dette rustet enn at motoren (eller gearet) gjorde det.

 

På giret til min 4.108 er dette spesielt omtalt av leverandøren.  Her står det også at man ikke skal skru stålrøret så langt inn at det kan dannes rust på innsiden som hindrer demontering.

 

Vennlig hilsen

Far Out

:diving

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...