Jump to content

Hva har du gjort med båten i dag?


Polarn

Recommended Posts

Jeg hadde også problemer med å få stoppet den ene motoren og fikk tips av en båtvenn at den er kresen på strømmen for at stopperen skal slå inn. Lot motoren gå en stund slik at batteriene fikk påfyll. Nå er problemet borte.


Medlem av KNBF og Totalmedlem NSSR. Husk lytteplikten K-16.
vimpel_entusiast_signatur.gif

Link to post

Var en tur og kikket på skuta i dag, og det begynte å klø i fingrene etter å starte vårpussen. Kom fort ned på jorda igjen da jeg kom ut fra båtgarasjen til snø og 12 minusgrader.

Mener å ha hørt at samene har over 30 ord for snø. Det holder med ett: "Faensjævlasnøhelvete".

"It's difficult to build an ugly wooden boat."

Link to post

Har vært i nyinnkjøpt båt og trekt ledninger. Må jo ha litt ekstra "stæsj" i båten. Kartplotter, VHF med mer.

Like viktig som å montere er selvfølgelig å bare sete seg ned i sofaen og bare drikke kaffe å se på utsikten.

Snart sjøsetting her hos meg :cheers_wine: Regner med å ha skikkelig sjøvann under kjølen om 3 uker.

Link to post

Jeg har ikke gjort en pøkk på en stund,men ligger litt tynt ann nu da det er endel som MÅ gjøres før påske.Må ha fulle service på begge dyra,ene starter'n er ikke god.Intercooler er lodda igjen,noe jeg tviler på holder så lenge.Så den bør byttes,men den er jo så latterlig billig.Så klarte jeg å sette på varmtvannstank isteden for lader her en kveld jeg var ombord ,da en er tom så er det vel store muligheter for at den har tatt kvelden + sikkerhetsventilen åpner til stadighet å slipper ut vann.Så skal veggseksjon/salong og salongbordet lakkes dem siste 4-5 strøka.Bordet må tas fra bunn av igjen da det sprekker i natene,så litt småtteri er det før påskeferien starter .For ikke snakke om all vask ute/innvendig før avreise,så har ikke problemer med å fylle dagene med noe å gjøre.Kun penga som holder igjen litt,da dette koster endel lapper.

 

Tine IV

Medlem i Solviken båtforening , Redningsselskapet og KNBF
Vi sees på sjøen og lytter på K-77

Link to post

Lørdag: Knekt opp isskorpe rundt båten, var - 11.9°C i natt. Starta Eberspächeren, lunket opp ombord og "kosejobbet".

Monterte inn AIS mottager fra Furuno (FA-30)og den ekstra 50 ohms antennekabelen som "lå å slang" i el.skap (som i tillegg ligger klar opp til radarmast), kunne legges ned i "datarommet" og etter å ha avisolert enden, var det bare 3mm med irr, etter dette frisk å fin kabel. :thumbsup:

Har bestemt meg å bruke Weidemüller rekkeklemmer til NMEA koblinger, trenge 14 stk. (7 stk fra AIS og 7 stk til 7 pins plugg fra radaren, så må jeg koble USB kom port inn på noen av disse.)

Søndag: Nå begynner det fa.. meg å snø... :puke:

Lider av Nauticomani. Tar ikke noe for dette, lar det bare stå til.

Link to post

Jeg hadde også problemer med å få stoppet den ene motoren

Hadde det jeg også Astor ,den ene stopperen bli tatt ut og bytta 0 ring til 5 kroner.Så var alt i vater igjen ,ny stopper som en sa jeg måtte ha kosta 3.800-

Foresten fort gjort å bytte,kan også bli litt smårusk nedi der.Kan fort være nok til at den ikke lukker 100%,fikk hjelp av en proff jeg.Men så jo at dette er noe jeg lett klarer selv om den andre skulle begynne å balle.Tenkte bare å nevne det,om du skulle få noe tull igjen.

 

Tine IV

Medlem i Solviken båtforening , Redningsselskapet og KNBF
Vi sees på sjøen og lytter på K-77

Link to post

Kontroll av motorens væsker etter nattens sprengkulde 27 minus :rolleyes: Har 200 watts frostsikring nedi der og den står på halv guffe. Klarer seg fint. Har også lagt et termometer nedi der så neste gang kan jeg lese av temp.

Eneste miljøvennlige er å kjøre grønt, host..hark <Gjør det ordentlig eller gi faen!> -->Vinner av OT-Entusiast 2011<--

Link to post

Satt inn de nye dysene. Montert den nye Turboen. Byttet anodene, rengjort varmeveksler Fylt på med ny kjøleveske. Luftet dieselsystemet. Startet og flytta på noe is.

Nå ryker ikke Mariell mer enn hva som er normalt med en gammel diesel ved -8. Deilig.

 

Tenker på han som var fakturert 12 timer ved turbo bytte på en Yanmar. Mitt første Turbo bytte gjorde jeg på snaue 2 timer totalt. Er alt annet en noen erfaren mekaniker. Noen må ha skrevet med en veldig bred gaffel på det Yanmar verkstedet.

MEDLEM I KNBF

VP41a. I love "Smoke on the water". Song performed by Deep Purple. Smoke produced by VP

Link to post

jeg jobber i snekka i dag.

skrudd ut 3 bunn ventiler og fjernet 3 gjennomføringer.

var på biltema og kjøpte nytt i samme dimensjon.

skaffe ei tube me tec 7 nå så skal det monteres igjen..

skal også montere ny overhalt dellorto forgasser på mb10en så skrudde av den gamle solexen i dag og fikk tegnet av innsugs flensen. da eg må lage ett mellomstykke mellom dellorto og marna innsug.

og ellers rydda fekk luker , gulv plater. skal tømme båten for alt løst men den er på land slik at alt for lufta seg skikkelig og minst mulig i vegen når eg jobber der.

 

gøy og endelig puttle i båten

Link to post

Montert gear og motor for baug propell. Trukket 3 trekkerør fra styreposisjon frem i til baugpropell og rom ved siden av. Montert joystick for baugpropell og koblet styrekabel (via ene trekkerør). Neste jobb er å forberede kobling av 95mm2 kabel som er trukket fra motor rom frem til BB rom ved baugpropell der et Optima skal inn. Montere skille rele (Cyrix).

Link to post

Prøvekjørt ferdigmontert winch bak. 50m kjetting bygget såpass at pyramiden la seg over eksosrøret. Ingen katastrofe, men jeg kan kanskje kutte 10m? 40m kjetting og 20 kg Bruce bør vel holde? Eller?

Fjord 26AC,  FjordDolphin 900, Princess 35, Fairline 43 Fly, HIghField 320, Ukjent 15´ med 9,9.

ad. planlegging:

"Selv den mest nitidige planlæggning, kan ei erstatte det reneste griseheld". StormP

"Alle kan ha en plan, inntil de får en knyttneve midt i trynet" Mike Tyson

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...