Jump to content

Oljeskift på Mariner 5 hk, eldre modell


Trond mjøs

Recommended Posts

Jeg har et tullespørsmål men jeg klarer ikke finne ut av det på nett.(litt problemer med å få opp de korrekte sidene) Holder på å skifte olje på min 2 takts 5 hk Mariner, den er nok fra tidlig 90 tall om ikke eldre. I bunnen av stammen er det 3 skruer. Den nederste heter "Oil" som er til drenering og de to øverste heter "Oil level" og "Wash"

 

Er påfyllingen slik at jeg fyller inn i "Oil level" hullet til det renner ut? Og hva er "Wash" skruen til. Er det og flere steder som trenger oljepåfylling?

 

Nesten litt flaut å spørre om disse tingene men jeg trøster meg med at alt må jo læres :yesnod:

 

Mvh

Trond

Link to post

Du skal fylle oljen i nederste hull, til det begynner å komme ut på toppen. Så skrur du igjen øverste skrue, drar ut tube , og skrur igjen nederste skrue.

 

Mener å ha hørt at du ikke skal fylle fra toppen grunnet at det blir luft eller noe inni.

 

Om det er gammel olje i den, er det en fordel å kjøre motoren varm, da kommer olja lettere ut... :flag_bp:

Kæptn båtløs...

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...