Jump to content

Septiktankplassering i en Princess 35


Halvor

Recommended Posts

Hei!

 

Har solgt stålbåten og kjøpt en Princess 35. I denne er det dass rett i sjøen, og raka rør fra motorene. Skal gjøre forbedringer i vinter og trenger derfor litt råd:

 

Under der hvor man har bena ved styreposisjonen inne er det jo et stort rom. Er dette et hensiktsmessig sted å plassere septikktank? Blir jo da høyere, eller jevnt høydenivå med toalettet og kan kanskje bruke tyngdekraften til å tømme. Hva med tilbakeslag fra tank til toalett?

 

Et annet alternativ er under dørken i byssa.Her det plass til en tank på kanskje 50 liter. Da vil alt ligge under toalett.

 

Et tredje er under senga i forpigg. Synspunkter?

 

Så til lyddempere. Skal jeg gå for de dyre gummibelg demperene til 5000 kr pr stk, eller det like bra med Vetus` sine plastdempere/ vannlåser til en brøkdel av prisen? Setter pris på litt drodling rundt problemstillingene.

 

Takknemlig for svar!

 

Halvor

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...