Jump to content

Yanmar 3qm30h mister oljetrykk når den blir varm


Gabba III

Recommended Posts

En bekjent har en Yanmar 3qm30h som han har byttet topp på. Motoren er nå montert tilbake i båten, og starter og går som den skal. Problemet er at motoren mister oljetrykk når den blir driftsvarm, og i den forbindelse lurer jeg på om noen har erfaring med dette problemet.

 

Oljen har blitt byttet flere ganger, og det virker ikke som om det gjør noen særlig forskjell. Vi har prøvd flere forskjellige oljer. Filteret er også byttet.

 

Vi har ikke klart å finne ut hvor stort oljetrykket skal være på denne motoren, men den har litt over 3 kg når den er kaldt, og det faller til litt under 2 kg når den blir varm. Når den er varm og går på tomgang er det nesten ikke noe utslag på oljetrykksmåleren i det hele tatt.

 

Er det slitte lagre, slitt oljepumpe eller noe annet som gir dette problemet? :confused:

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...